Nie mam czasu na ćwiczenia: jak schudnąć?

Witam. Mam 18 lat , ważę około 70 kg i mierzę około 175 cm. Próbowałam już jednej diety, ale po 2 dniach skończyłam, ponieważ nie mam silnej woli i źle się czułam pomimo tego, że się nie głodziłam, jadłam raczej normalnie np. 7 - śniadanie jogurt + musli, pozniej 11 - kanapka z ciemnego chleba z wędlina indyczą na obiad, np. ryż z warzywami ugotowanymi, później podwieczorek, np. jabłko i kolacja, np. sałatka z warzyw. Nie umiem podjąć diety na przykład dlatego, że nie stać mnie na takie odżywianie. NA ĆWICZENIA ROWNIEŻ NIE MAM CZASU. Może są jakieś składniki, które mogłabym odstawić, żeby był jakiś rezultat?
18 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoja masa ciała jest prawidłowa, dlatego nie ma potrzeby, abyś stosowała dietę. Musisz również wiedzieć, że zdrowe odżywianie nie jest wcale droższe niż tradycyjne, dlatego nie jest to żadne wytłumaczenie. Warto jeść mniejsze porcje, ale zdrowsze, skorzysta na tym Twój organizm i sylwetka, a i Ty będziesz miała lepsze samopoczucie.
Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.
Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.
Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.
Proszę pamiętać również o unikaniu tzw. bomb kalorycznych- produktów typu fast-food, słonych przekąsek, chipsów, tłustych mięs i serów, słodkich i gazowanych napoji oraz słodyczy. Wybieraj zdrowe, świeże i pełnoziarniste produkty, a także zwiększyć spożycie warzyw i ryb.
Więcej informacji znajdziesz w artykule www. abcodchudzanie. pl/ buduj-dobre-nawyki
Powinnaś znaleźć przynajmniej 30  minut 3 razy w tygodniu na aktywność fizyczną. Jeśli  nie masz czasu spróbuj prostych sposobów – zamiast windą wchodź schodami, wysiadaj 2 przystanki wcześniej, a resztę trasy pokonuj na piechotę, po zakupy chodź pieszo, a w drodze powrotnej używaj transportów miejskich, itp.

Pozdrawiam.