Mam 16 lat i ważę ok. 72 kg przy wzroście 170 cm. Jak mogę w miarę szybko schudnąć i zeszczupleć?

Mam 16 lat i ważę ok. 72 kg przy wzroście 170 cm. Jem dużo, ale normalne rzeczy, nie jakieś bardzo tuczące. Często jeżdżę na rowerze i spaceruję, ale sporadycznie. Chciałam zapytać o jakiś sposób, abym mogła w czasie możliwie jak najkrótszym, zrzucić nawet do 10 kg i zeszczupleć, szczególnie w udach i na brzuchu. Pomocy!

Witam,

proponuję, abyś zaczęła dbać o sylwetkę za pomocą zdrowego żywienia i sportu. Powinnaś nauczyć się zdrowych zasad żywienia i wprowadzić je w życie. Zdrowe produkty powinny na dobre zagościć w Twoim jadłospisie.

Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie, spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.

Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.

Unikaj takich produktów jak: fast food, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.

Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.

Pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów.

Więcej dowiesz się z artykułu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Nie zapominaj o aktywności fizycznej. Ćwicz minimum 30 minut dziennie. Wykonuj ćwiczenia zarówno na wszystkie partie ciała, jak i na określone, z których chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej. Przykładowe zestawy ćwiczeń znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam