Mam 15 lat. Jak schudnąć około 7 kg?

Witam, Mam 15 lat i ważę 58 kg. Chciałabym schudnąć około 7 kg. Od dłuższego czasu obiecuję, że schudnę, ale nie daję rady. Naczytałam się w internecie o różnych dietach, ale boję się, że takie "super" diety spowodują efekt jojo i będzie gorzej. Chciałabym otrzymać dobrą poradę i dietę lub przykładowy jadłospis, dzięki któremu mogłabym trochę zrzucić kg. W mojej figurze przeszkadza mi mój brzuch - chciałabym żeby był jędrny i płaski, oraz pupa i uda. Czekam na szybką poradę. ;) P.S Czy przed rozpoczęciem diety, powinnam zastosować jakieś krótkie przeczyszczenie organizmu?  Jeśli tak, to poproszę o wyjaśnienie jakie.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie mogę określić czy Twoja masa jest prawidłowa, czy też nie. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Po pierwsze, nie stosuj żadnych diet odchudzających, nadmiernie ograniczających podaż kalorii, które z pewnością spowodują efekt jojo. Żadne oczyszczanie organizmu przed dietą także nie jest konieczne. Powinnaś unikać paru błędów żywieniowych i zastosować się do zdrowych zasad odżywiania. Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.

Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Ty zjesz mniej.

Unikaj takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami. Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.

Pij przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Unikaj słodkich i gazowanych napojów. Jeśli chcesz wiedzieć jak zdrowo się odżywiać zajrzyj do artykułów poświęconych prawidłowym nawykom żywieniowym i postaraj się do nich stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pamiętaj o ćwiczeniach, których przykłady znajdziesz na naszej stronie www.abccwiczenia.pl
Jeśli chcesz wyszczuplić i uelastycznić nogi oraz brzuch polecam takie ćwiczenia jak jogging, jazda na rowerze, pływanie, skakanie na skakance czy ćwiczenia na konkretne partie ciała, które znajdziesz na naszej stronie np.
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-ud
http://portal.abczdrowie.pl/przysiad-0
http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-rozciagajace-na-uda
http://portal.abczdrowie.pl/pilates-na-plaski-brzuch

Pozdrawiam