Nieprawidłowa waga

Witam Państwa, Mam 28 lat, 64 kg przy 158 cm wzrostu. Chciałabym zmniejszyć swoją wagę. Niestety siedzący tryb pracy i brak aktywnosci fizycznej uniemozliwają mi walke z tłuszczykiem. Ile powinnam posiłków dziennie spożywać? O której jeść ostatni i pierwszy posiłek, aby zmniejszyc swoją masę? Optymalna moja waga to 55 kg. Dziekuję za pomoc.
28 LAT ponad rok temu

Witam,

Jeśli chce Pani schudnąć bez efektu jojo powinna Pani się zapoznać ze zdrowymi nawykami żywieniowymi. Przeczyta Pani o nich w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Dodatkowo krótko przedstawię Pani podstawowe zasady zdrowego żywienia. Najczęstszym z błędów jest nieregularne spożywanie posiłków. Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny. Wydaje się to dużo, jednak badania wykazały, że jedząc 2-3 posiłki dziennie spożywasz znacznie więcej kalorii, a w jednym posiłku możesz nawet dostarczyć 70% dziennej racji pokarmowej. W tym momencie organizm nie jest w stanie poradzić sobie z tak dużą ilością pożywienia i nie przyswaja składników odżywczych tylko zamienia je w tłuszcz. Warto więc sięgać po pożywienie częściej, ale w mniejszych ilościach.Posiłki powinny być lekkie i małe objętościowo. Śniadanie powinno być głównym i najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia.

Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Pani zje mniej.

Proszę unikać takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami.

Produkty nie powinny być smażone, ale gotowane na parze, pieczone lub duszone. Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.

Należy pić przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Proszę unikać słodkich i gazowanych napojów.

Proszę również pamiętać o regularnej aktywność fizycznej. Osobiście polecam pływanie, które uelastycznia cale ciało i nadaje mu smukłych kształtów. Dodatkowo warto zajrzeć na stronę www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.