Proszę mi powiedzieć co zrobić by nie tyć?

Mam 16 lat, jestem dziewczyną o wzroście 165 cm i wagi ok 65 kg niestety należę do tej rzadszej grupy osób, które z nerwów podjadają. Od jakiegoś czasu, nie wiem z jakiego powodu, ciągle jestem poddenerwowana i co z tego wynika nie panuję nad głodem:( możliwe iż może być to spowodowane zbliżającym się nieuchronnie testami, lecz nie jestem pewna. Jak temu zaradzić lub co wtedy jeść abym nie przybrała na wadze. Mam też drugie pytanie:) staram się do lata stracić około 8 kg. Jak mogę się odżywiać aby mój plan się ziścił?

Często nie mam czasu aby zjeść śniadanie więc piję rano tylko herbatę, za to w domu zjadam dość dużą ilość obiadu. Można powiedzieć iż jest to mój pierwszy i ostatni posiłek. Nie jadam nic od godziny 17 ( a przynajmniej staram się tego nie robić). Jakie posiłki spożywać, mam na myśli konkretnie porę kolacji. Dodam iż lubię ćwiczyć lecz mam czas na to tylko wieczorami więc wykonuję ćwiczenia w pokoju takie jak brzuszki, nożyce, pompki. Robiłam też 6 Waldnera, mięśnie ukształtowały mi się lecz przykrywa je tkanka tłuszczowa co nie jest moim powodem zadowolenia... Lubię też kefiry, jogurty naturalne, kuchnię wegetariańską, nie jadam pieczywa białego, ziemniaków oraz makaronu (po prostu nie smakują mi). Mam nadzieję że pon bądź pani pomoże mi:) Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję:)

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoim podstawowym błędem jest nieregularne spożywanie posiłków. Codziennie powinnaś jeść 4-5 posiłków lekkich i małych objętościowo, ale o stałych porach. Nie zapominaj o śniadaniu, które jest najważniejszym i najbardziej wartościowym posiłkiem dnia. Przez to, że jesz zbyt małą ilość posiłków masz ochotę podjadać słodycze oraz masz problem z tkanka tłuszczową. Ponieważ paradoksalnie jedząc częściej ale w małych ilościach chudniemy.

Zacznij więc od zapoznania się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki Pamiętaj też, że ostatni posiłek powinien być spożywany na 3 godziny przed snem, dlatego nie powinnaś jeść do 17.

Do ćwiczeń, które wykonujesz wieczorami dodaj basen 2 razy w tygodniu lub inne ćwiczenia tlenowe (pływanie, jazda na rowerze), dzięki którym tkanka tłuszczowa zostanie spalona. Efekty nie będą widoczne natychmiast, ale po kilku miesiącach regularnych treningów.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co zrobić, aby dziecko nie tyło?

Witam, mam problem z tyjącym dzieckiem. Syn ma obecnie 10 lat i od dwóch lata zauważyłam znaczne przybieranie a wadze. od urodzenia syn miał problemy z wagą ale wciazy był poniżej siatki centylowej. rósł rownomiernie do wieku ale waga zawsze była niska. był niejadkiem, siedzenie i karmienie przed telewizorem było moim blędem. również pozwalanie na jedzenie słodyczy. tj w wiekszości czekolada. Syn nigdy nie pił gazowanych napojów, do tej pory tego nie robi, nie jadł i nie je chipsów. Ogólnie jesteśmy rodzicami normalnej budowy ciała. Ja 160 zwrosty i 55 kg, mąż 180 wzostu i 82 kg wagi. Aktywny sporotowo. aczkolwiek miał chwilowy kryzys i zrezygnował jednego roku. więc niewiele się ruszał a zaczął coraz więćej jeść. Obecnie syn ma 148 cm i 43 kg - spory wałek na brzuchu i otłuszczony tułów. Przeraża mnie to i pomimo moich prób walki z tym niestety syn mówi, że jest głodny i domaga się jedzenia. Niestety jest też kapryśny i nie wszystko lubi. Bardzo się staram pilnować jedzenia i podjadania ale czasem trudno jak dziecko jest poza domem. Nadmienię, że syn mojego meża z pierwszego małżeństwa jest bardzo otyły. 180 cm i waga dobiegala do 160 kg. Jakie badania powinnam zrobić swojemu synowi, boję się, żeby nie dopuścić do sytuacji kiedy będzie zapoźno. Syn gra dwa razy w tyg. w piłkę nożną, chodzi 2xw tygodniu na basen. Jeździły na nartach, staram się też w ciepłe dni ogranizować piesze wycieczki, no ale to jest sporadyczne. pozdrawiam I.Z.
KOBIETA, 44 LAT ponad rok temu

Szanowna Pani,
wskazane jest leczenie w obszarze zaburzeń jedzenia, kompleksowo - dietetyk + psycholog.
Pozdrawiam serdecznie

0

Dzień Dobry Pani,

Utrzymywanie optymalnej dla siebie wagi ciała, jest stylem życia, polegającym na odpowiednim (racjonalnym) odżywianiu, regularnej aktywności fizycznej, na suplementacji, efektywnym ośmiogodzinnym śnie oraz na umiejętnym radzeniu sobie ze stresem.

Podzielę się z Panią takim przesłaniem, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...
Aktywność fizyczna, szczególnie na powietrzu, jest najbardziej efektywnym sposobem poprawy nastroju, gdyż podczas aktywności, organizm wytwarza endorfiny, inaczej tzw. hormony szczęścia.
Ruch ważny jest dla optymalnego funkcjonowania układu nerwowego, układu krążeniowego i oddechowego.

Ucieszyło mnie, że Pani Syn częściowo uprawia potrzebną aktywność fizyczną.

Zalecałabym, by osobiście, z Synem skontaktowała się Pani z Dietetykiem w Poradni Zaburzeń Odżywiana, gdzie uzyskałaby Pani szczegółowe wskazówki (po wstępnym rozpoznaniu symptomatycznym) dotyczące racjonalnego odżywiania.

Z przesłaniem dla Pani i Syna Tego, Co jest najbardziej teraz potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty