Ważę 109 kg: jak szybko i tanio schudnąć?

Witam, mam 19 lat ważę 109 kg i mam 193 cm wzrostu. Jestem gruby i chciałbym schudnąć szybko i najlepiej tanio, bo pieniędzy za bardzo nie mam (jeszcze się uczę), tylko pytanie jak? Czytałem dużo o tym, ale nic nie wywnioskowałem. Bardzo dużo przytyłem i tyję od około dwóch lat. Od zeszłych wakacji praktycznie nic nie robię, siedzę przy komputerze, jedynie wyjdę na piwo od czasu do czasu lub do sklepu na zakupy, no i do szkoly, do której od 2 miesięcy dojeżdżam samochodem.

Moje odżywianie wygląda następująco: gdy wstaję rano nic nie jem, 3 - 4 kanapki w szkole, czasami dokupię bułkę, obiad przeważnie o 16 - 17, po obiedzie zdarza mi się podjadać kanapkę lub jogurt, raz dziennie batona. Kolacji raczej nie jadam, czasami się zdarzy, ale przed snem często jem. Sportów również już nie uprawiam od około 2 lat odkąd złamałem nogę i rok temu również, ale drugą. Mam więc słabe nogi, a dokładniej to kostki i ich okolice).  Bardzo bym prosił o pomoc i porady, zależy mi na tym. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Witam.

Jeśli zależy Ci na utracie wagi, zacznij od zmiany nawyków żywieniowych i koniecznie zwiększ poziom aktywności fizycznej. Odżywiaj się zdrowo i nie stosuj popularnych diet odchudzających. Twoim podstawowym błędem jest nieregularne spożywanie posiłków oraz brak śniadań. Uregulowanie pór posiłków pozytywnie wpłynie na przemianę materii. Proponuję, abyś  udał się do dietetyka, który po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego wskaże Ci popełniane błędy oraz nauczy jak zdrowo się odżywiać.

Postaraj się również więcej ruszać - trzy razy w tygodniu wykonuj ćwiczenia fizyczne przez pół godziny.

Pozdrawiam.