Ważę 98 kg: jak schudnąć co najmniej 10 kg?

Witam! Chciałbym się dowiedzieć jak mam schudnąć i spaść z wagi o 10+ kilogramów? Moj aktualny wzrost to niewiele poniżej 190 cm i waga ok. 98 kg. Co zacząć robić, by tracić na wadze? Jaką dietę powinnienem zastosować?

ponad rok temu

Witam.

Czasem wystarczy wyeliminować parę błędów żywieniowych, aby masa ciała zaczęła spadać. Przede wszystkim zacznij zdrowo się odżywiać, ale nie stosuj żadnych popularnych diet. Zapoznaj się z zasadami zdrowego odżywiania.

Dodatkowo musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż utrata tkanki tłuszczowej to proces długotrwały, wymaga czasu i poświęceń, zatem nie trać motywacji, ale dąż do wyznaczonego celu. Możesz udać się do dietetyka, który po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego wskaże Ci popełniane błędy oraz nauczy jak zdrowo się odżywiać. Pamiętaj również o regularnej aktywności fizycznej.

Pozdrawiam.