Czy mogę schudnąć przynajmniej 2 kg w tydzień?

Mam 14 lat, 169 cm i ważę ok.60 kg (59). Nigdy jeszcze się nie odchudzałam. U mnie w rodzinie nie występowała nigdy otyłość albo nadwaga. Chciałabym schudnąć przynajmniej 2 kg do końca tygodnia, a dokładnie do 18. września. Bardzo mi na tym zależy, gdyż mam zawody i moja waga to 57 kg. Na nic nie choruję. W ciągu dnia o 7 jem śniadanie (płatki kukurydziane), obiad o 14 jem w szkole, zazwyczaj jakiś kotlet i surówka, a na kolację jem kanapki z szynką albo z dżemem. Czasem między posilkami dojadam jakimś batonem czy coś. Bardzo chcę zrzucić 2 kg do 18. Dodam też, że od poniedziałku do piątku uprawiam sport, biegam itp. Co mam zrobić?

14 LAT ponad rok temu

Witam.

Utrata masy ciała w Twoim przypadku powinna być łatwa, wystarczy, że ograniczysz spożywanie cukrów prostych, a mianowicie słodyczy, batonów, dżemów, cukru, gazowanych i słodzonych napojów.

Pamiętaj też, że posiłki powinny być spożywane często, ale w małych ilościach. Powinnaś jeść 4-5 posiłków dziennie. Pamiętaj o śniadaniu spożywanym w domu, II śniadaniu w szkole i obiedzie również w szkole lub tuż po przyjściu do domu, podwieczorku oraz lekkiej kolacji.

Jedz dużo warzyw, a słodycze zastąp owocami. Więcej dowiesz się z artykułu poświeconemu zdrowemu odżywianiu http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pamiętaj, że częsta aktywność fizyczna nie usprawiedliwia Twoich nieprawidłowych nawyków żywieniowych, a raczej tym bardziej powinnaś jeść zdrowo, aby dostarczyć organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych do jego regeneracji po wysiłku.

Pozdrawiam