10 kg - jak mogę schudnąć?

Witam, jak na razie jem obiad i czasem kolację (nie jem śniadania, bo nie lubię jeść rano). Piję dużo wody. Ćwiczę intensywnie na wychowaniu fizycznym. Jakie jeszcze mam robić ćwiczenia, aby schudnąć? Ile mam robić brzuszków i przysiadów? I najważniejsze - ja chcę schudnąć 10 kg! P.S. Już schudłam około 3 kg, ale na tym się skończyło. Co i jak mam robić? Wiek - 13 lat, wzrost - 165 cm, waga - 74 kg.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Według siatek centylowych, Twoja waga rzeczywiście jest zbyt wysoka w stosunku do Twojego wzrostu i wieku. Pamiętaj jednak, że znajdujesz się aktualnie w wieku dojrzewania i intensywnego wzrostu i wszelkie diety tak naprawdę są przeciwwskazane. Odchudzanie u dzieci i młodzieży powinien przeprowadzać lekarz lub dietetyk - czyli osoby przeszkolone w tym kierunku. Pamiętaj bowiem, że musisz dostarczać swojemu organizmowi wszystkich składników odżywczych, by mógł prawidłowo się rozwijać. Pamiętaj również o systematycznej aktywności fizycznej, która w efekcie daje wysmuklenie sylwetki.