Chce schudnąć 3 kg, czemu waga ciągle stoi?

Mam 16 lat, mam ok. 157 cm wzrostu przy porannym ważeniu ważę 49,2 kg, chciałabym schudnąć 3 kg, jem 5 zdrowych posiłków dziennie, nie jem słodyczy, nie piję kolorowych, itp. Od marca odchudzałam się z konsultacją dietetyka ważyłam 58 do czerwca 48, ale jak zaczęłam chodzić na aerobic, to waga wzrosła do 49 kg, chciałabym ważyć 46, co mam zrobić?
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!
Według siatek centylowych zarówno Twoja waga, jak i wzrost oscylują około 10 centyla. Oznacza to, że Twoja waga i wzrost są proporcjonalne w stosunku do siebie. Są jednak nieco za niskie w stosunku do wieku. Zdecydowanie nie oznacza to jednak żadnych nieprawidłowości. Jesteś po prostu statystycznie niższa i szczuplejsza od dziewczynek w Twoim wieku.
Zdecydowanie jednak nie powinnaś się odchudzać! Pamiętaj, że jesteś aktualnie w okresie dojrzewania, kiedy Twój organizm potrzebuje wszystkich niezbędnych składników odżywczych.