Mam 12 lat - czy moja waga jest prawidłowa?

Mam 12 lat, 164 wzrostu i ważę 45/46 kg. Czy to prawidłowo? Mam dużo tłuszczu na brzuchu i nie wiem co mam zrobić.. jak ćwiczę to nic nie pomaga, a dieta też nie daje żadnych efektów. Odżywiam się zdrowo, jem 5 posiłków, ograniczam słodycze, ćwiczę.. Pomocy!!!
12 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja waga oscyluje około 50 centyla, zaś wzrost około 80 centyla. Oznacza to, że jesteś statystycznie wyższa od innych dziewczynek w Twoim wieku, zaś Twoja waga znajduje się w samym środku  wartości prawidłowych. Nie powinnaś zatem się niepokoić. Nie powinnaś także w ogóle myśleć o odchudzaniu, gdyż może to jedynie przynieść negatywne skutki dla Twojego zdrowia.