Mam 17 lat - czy moja waga jest prawidłowa??

Mam 17 lat i 171 cm wzrostu. Ważę 49 kg. Każdy powtarza mi że to jest dobra waga jednak ja uważam, że jestem za gruba. Jem raczej mało najwyżej 2 posiłki dziennie i nie jestem głodna ale bardzo lubię słodycze i one mogą stanowić moje wyżywienie. Czy moja waga jest dobra???
17 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Prawidłowość Twojej wagi możemy ocenić na podstawie dwóch skal: siatek centylowych oraz BMI.
Według siatek centylowych Twoja waga oscyluje około 10 centyla, zaś wzrost około 80 centyla. Oznacza to, że choć Twoja waga znajduje się jeszcze w granicach normy dla Twojego wieku, to w stosunku do wzrostu waga oznacza jednak niedowagę.

Wskaźnik BMI obliczony dla Twojego wzrostu i wagi wynosi 16,8 co również oznacza niedowagę.
Pamiętaj, że taka niedowaga może być zagrożeniem dla zdrowia! Powinnaś zatem skonsultować się z lekarzem!