Zapytaj lekarza

7 1 7 , 2 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawidłowa waga - 13 lat

Witam, mam 13 lat. Lubię swój wygląd, więc nie chcę nic zmieniać, ale boję się, że muszę. Ważę 58 kg i mam 165 cm wzrostu. Czy to dobra waga? Czy może powinnam schudnąć, a jeśli tak to ile kg i jaką stosować dietę i ćwiczenia. Oczywiście, jeśli nie ma takiej potrzeby, to będe bardzo zadowolona.

13 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, które są właściwym miernikiem prawidłowości masy ciała i wzrostu dzieci i młodzieży Twoja masa ciała jest prawidłowa. Dokładniej mówiąc zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost oscylują około 80 centyla. Są zatem prawidłowe zarówno w stosunku do wieku, jak i przede wszystkim w stosunku do siebie, co oznacza, że rozwijasz się harmonijnie. Nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu. Tym bardziej, że generalnie odchudzanie u dzieci i młodzieży jest przeciwwskazane.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy