Odchudzanie - czy powinnam stracić na wadze?

W tym roku skończę 15 lat, mam 166 i ważę 53 kg. Chce schudnąć do 50 kg. Proszę o jakieś rady jak schudnąć skutecznie i w miarę szybko.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zarówno według wskaźnika jakim jest BMI jak i według siatek centylowych Twoja masa ciała jest prawidłowa zarówno w stosunku do wieku jak i do wzrostu. Ponadto wartości masy ciała i wzrostu znajdują się w tym samym kanale centylowym, co oznacza, że rozwijasz się harmonijnie. Zdecydowanie nie powinnaś zatem się odchudzać!