Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Idealna waga - jak powinna wynosić?

Witam, mam 14 lat. Ważę 57,5 kg przy wzroście ok.161 cm. W ciągu ostatniego miesiąca schudłam ok. 3 kilogramy. Ile powinnam jeszcze schudnąć, aby osiągnąć wskazaną wagę???

KOBIETA, 14 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, które są prawidłowym miernikiem masy ciała i wzrostu dzieci i młodzieży, Twoja masa ciała oscyluje około 75 centyla, zaś wzrost około 50 centyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest nieznacznie zbyt wysoka w stosunku do wzrostu. By wartości te były w stosunku do siebie idealnie proporcjonalne, powinnaś ważyć około 50-53 kg. Pamiętaj jednak, że odchudzanie u nastolatek w Twoim wieku jest generalnie przeciwwskazane, gdyż może spowodować zaburzenia rozwoju ogólnego i zaburzenia dojrzewania. O wszystkich działaniach informuj rodziców!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy