Idealna waga - jak powinna wynosić?

Witam, mam 14 lat. Ważę 57,5 kg przy wzroście ok.161 cm. W ciągu ostatniego miesiąca schudłam ok. 3 kilogramy. Ile powinnam jeszcze schudnąć, aby osiągnąć wskazaną wagę???

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, które są prawidłowym miernikiem masy ciała i wzrostu dzieci i młodzieży, Twoja masa ciała oscyluje około 75 centyla, zaś wzrost około 50 centyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest nieznacznie zbyt wysoka w stosunku do wzrostu. By wartości te były w stosunku do siebie idealnie proporcjonalne, powinnaś ważyć około 50-53 kg. Pamiętaj jednak, że odchudzanie u nastolatek w Twoim wieku jest generalnie przeciwwskazane, gdyż może spowodować zaburzenia rozwoju ogólnego i zaburzenia dojrzewania. O wszystkich działaniach informuj rodziców!