Waga do wzrostu - właściwa proporcja

Hej, mam 17 lat, 169 cm i ważę 57 kg. Czy to dobra waga jak na ten wiek i wzrost? Chciałbym przytyć jakieś 10 kg lub nabrać masy tak ok. 5 kg. Nie wiem, może jest jakaś dieta, która mi w tym pomoże. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

17 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, które są odpowiednim miernikiem prawidłowości zarówno wagi, jak i wzrostu u dzieci i młodzieży, zarówno masa Twojego ciała jak i wzrost znajdują się w granicach normy. Ponadto zarówno masa ciała jak i wzrost oscylują około 10 centyla. Oznacza to, że choć statystycznie jesteś zarówno niższy jak i szczuplejszy od innych chłopców w Twoim wieku, ale wartości te są do siebie proporcjonalne. Oznacza to zatem, że rozwijasz się harmonijnie. Jeżeli mimo wszystko chcesz zwiększyć swoją masę ciała, powinieneś skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem, którzy ocenią czy prawidłowo się odżywiasz i ewentualnie dostosują Twój jadłospis do oczekiwań.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy