Jak schudnąć - problemy z akceptacją wagi

Mam 10 lat (rocznikowo 11). Ważę 50 kg, mam 153 cm i martwię się o moją wagę, choć jestem jednym z najlepszych z w-fu. Troszkę wstydzę się mojej wagi .POMOCY!!!!!!!
10 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 85 centyla, zaś wzrost około 80 centyla. Oznacza to, że zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost są prawidłowe. Ponadto wartości te są do siebie proporcjonalne, co oznacza, że rozwijasz się harmonijnie. Zdecydowanie nie powinieneś zatem mieć powodów do niepokoju. Tym bardziej, że masz 11 lat i musisz dostarczać swojemu organizmowi wszystkie niezbędne składniki odżywcze.