Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 3 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Obliczanie prawidłowej wagi u nastolatki

Mam 14 lat i mam 169 cm wzrostu i ważę 69 kilo. Nie widać po mnie tego za bardzo, ale chciałabym zgubić kilka kilogramów. Jak mam to zrobić czy mam nadwagę ????

14 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych masa Twojego ciała oscyluje około 97 centyla, zaś wzrost około 90 centyla. Oznacza to, że rzeczywiście masa Twojego ciała jest zdecydowanie wyższa, niż średnia masa innych dziewczynek w Twoim wieku. Jesteś jednak również statystycznie wyższa. Oznacza to, że wartość masy ciała i wzrostu są do siebie proporcjonalne, co znaczy, ze rozwijasz się harmonijnie. Jeżeli jednak masz wątpliwości, czy rozwijasz się prawidłowo, skonsultuj się ze specjalistą pediatrą, który Cię zbada i wieloaspektowo oceni Twój stan zdrowia i rozwój.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy