Prawidłowa waga dziecka w wieku 11 lat

Witam serdecznie. Chciałabym zapytać jaka powinna być prawidłowa waga dziecka w wieku 11 lat. Obecnie mam 150 cm wzrostu i ważę około 35 kilogramów i zastanawiam się czy mam nadwagę czy nie. Jaka jest prawidłowa waga dziecka, które ma 11 lat? Czy 35 kilogramów przy wzroście 150 centymetrów to nie za dużo? I jeśli jednak za dużo to chciałabym zapytać w jaki sposób mogłabym się odchudzić i do jakiej wagi powinnam to zrobić. Czy dobrym sposobem będzie zastosowanie na przykład jakiejś diety czy jednak lepszym wyjście byłyby ćwiczenia fizyczne? Nie wiem co mam o tym myśleć, nigdy nie umiałam jakoś przeliczać tych wartości wzrostu na wagę i nie wiem jaka powinna być prawidłowa waga dziecka w moim wieku. Czy mogłabym prosić o pomoc w tej sprawie i powiedzenie mi jak powinno to wyglądać? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 35 centyla, zaś wzrost około 55 centyla. Oznacza to, że jesteś statystycznie szczuplejsza i nieco wyższa, niż większość dziewczynek w Twoim wieku. Ponadto znaczy to także, że wartości te są odpowiednie w stosunku do wieku i mniej więcej proporcjonalne w stosunku do siebie. Można zatem wysnuć wniosek, że rozwijasz się prawidłowo i harmonijnie. By jednak dokładnie i konkretnie to ocenić, powinnaś skonsultować się z lekarzem pediatrą.