Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawidłowa waga dziecka w wieku 11 lat

Witam serdecznie. Chciałabym zapytać jaka powinna być prawidłowa waga dziecka w wieku 11 lat. Obecnie mam 150 cm wzrostu i ważę około 35 kilogramów i zastanawiam się czy mam nadwagę czy nie. Jaka jest prawidłowa waga dziecka, które ma 11 lat? Czy 35 kilogramów przy wzroście 150 centymetrów to nie za dużo? I jeśli jednak za dużo to chciałabym zapytać w jaki sposób mogłabym się odchudzić i do jakiej wagi powinnam to zrobić. Czy dobrym sposobem będzie zastosowanie na przykład jakiejś diety czy jednak lepszym wyjście byłyby ćwiczenia fizyczne? Nie wiem co mam o tym myśleć, nigdy nie umiałam jakoś przeliczać tych wartości wzrostu na wagę i nie wiem jaka powinna być prawidłowa waga dziecka w moim wieku. Czy mogłabym prosić o pomoc w tej sprawie i powiedzenie mi jak powinno to wyglądać? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 35 centyla, zaś wzrost około 55 centyla. Oznacza to, że jesteś statystycznie szczuplejsza i nieco wyższa, niż większość dziewczynek w Twoim wieku. Ponadto znaczy to także, że wartości te są odpowiednie w stosunku do wieku i mniej więcej proporcjonalne w stosunku do siebie. Można zatem wysnuć wniosek, że rozwijasz się prawidłowo i harmonijnie. By jednak dokładnie i konkretnie to ocenić, powinnaś skonsultować się z lekarzem pediatrą.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy