Czy moja waga jest odpowiednia? Jak schudnąć?

9 marca będę miała 14 lat. Ważę chyba 56 kg, nie wiem dokładnie ale raczej tak i mam 167 cm wzrostu. Nie wiem czy to nie za dużo! Przeszkadzają mi moje uda, brzuch i boki. W talii mam ok 80. Tego wg. nie jestem pewna. Nie chce już tak wyglądać, chcę schudnąć trochę. Najgorsze są boki i uda ;((. Co mogę zrobić? Bardzo lubię słodycze nie mogę się powstrzymać. Nie mam chyba silnej woli. Ale chcę spróbować. Tylko chciałabym taką dokładną dietę dostać taką np. że co mam jeść o której godzinie w ciągu dnia i + ćwiczenia. Ale za darmo od specjalisty. Tylko taką dobrą. Bardzo proszę o pomoc ;))
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych zarówno Twoja masa ciała jak i wzrost oscylują około 75 centyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa w stosunku do wieku. Ponadto wartości masy ciała i wzrostu są do siebie proporcjonalne, co oznacza, że rozwijasz się harmonijnie. Zdecydowanie nie powinnaś się zatem odchudzać! Pamiętaj jednak o zasadach zdrowego odżywiania i regularnej aktywności fizycznej.