Trening na schudnięcie - czy wystarczy?

Witam! Mam 13 lat, 163cm wzrostu i ważę 65kg. Mam 96 cm w biodrach, 56cm w udach. Bardzo chciałbym schudnąć w tych miejscach, a także zrzucić brzuszek ( 80cm). W tym celu przestałem się napychać słodyczami i zacząłem trenować codziennie rano, w południe i wieczorem po 50 przysiadów, 50 brzuszków i 20 pompek + rozgrzewka i do tego 2 razy w tygodniu mam treningi karate po półtorej godziny, ale wydaje mi się, że to za mało. Co powinienem dodatkowo zrobić, aby osiągnąć cel?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 90 centyla, zaś wzrost około 60 centyla. Oznacza to, że rzeczywiście Twoja masa ciała jest zbyt wysoka w stosunku do wieku i wzrostu. Po pierwsze jednak powinieneś się skonsultować ze specjalistą pediatrą, który oceni czy Twoja nadwaga nie ma podłoża chorobowego. Po drugie pamiętaj, że odchudzanie w klasycznej formie jest przeciwwskazane u dzieci i młodzieży, ponieważ może skutkować licznymi zaburzeniami zdrowotnymi. Powinieneś zatem przede wszystkim wdrożyć do swojego życia zasady zdrowego żywienia oraz regularną aktywność fizyczną. Opisana przez Ciebie aktywność może mieć dowolną formę przez Ciebie wybraną, czyli na przykład taką jak opisałeś.