Mam 14 lat - czy moja masa ciała jest prawidłowa?

Mam 14,5 lat ważę 60 kg, 162 cm wzrostu, mężczyzna, nie palę nie piję, jestem osobą bardzo aktywną fizycznie czy ważę za dużo bo na moim brzuchu jest sporo tłuszczu
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 75 centyla, zaś wzrost około 35 centyla. Oznacza to, że Twoja masa ciała jest zbyt wysoka w stosunku do wzrostu i wieku. Powinieneś zatem skonsultować się ze specjalistą pediatrą, który oceni czy Twoja nadwaga ma charakter pierwotny czy wtórny. Ponadto pamiętaj, że Twoje odżywianie powinno opierać się na zasadach zdrowego żywienia opisanych przez piramidę żywienia.