Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

Jeśli Twoim problemem jest nadmierne spożywanie słodyczy może to oznaczać, że nieregularnie spożywasz posiłki, a Twój organizm stale domaga się szybkiej dawki energii, zjadasz więc słodycze, które powodują szybki wzrost cukru i równie szybki spadek, co skutkuje ponowną chęcią sięgnięcia po coś słodkiego i tak koło się zamyka. Powinnaś zatem codziennie spożywać 5 posiłków- śniadanie, małe II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Podwieczorek może być słodkim posiłkiem, na który możesz zjeść owoce lub galaretkę czy ciastko z ziarnami i miodem. Pamiętaj jednak, że możesz zjeść 2 ciastka, a nie 10. Bardzo ważny jest umiar, ale jeśli będziesz spożywała posiłki co 3 godziny, nie odczujesz tzw. wilczego apetytu i ograniczenie słodyczy będzie prostsze.

Dodatkowo na początku możesz wyznaczyć sobie jeden dzień, podczas którego możesz jeść słodycze np. sobota. Pod warunkiem oczywiście, że zaczniesz również regularnie uprawiać sport- to znaczy np. 3 razy w tygodniu po 60 minut.

Dodatkowe informacje dotyczące zdrowych nawyków żywieniowych, których z pewnością powinnaś się nauczyć i zacząć się do nich stosować znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki
Przykładowe ćwiczenia do wykonywania w domu znajdziesz natomiast na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty