Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 9 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak szybko schudnąć 6 kg?

Witam. Ważę 61kg przy wzroście 165. Chcialabym schudnąć 6kg. Ograniczylam slodycze, nie jem pieczywa, makaronow, tłustych potraw. Ćwiczę 30minut dziennie (biegam po domu). Czy to wystarczy?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Czemu nie możemy schudnąć?

Mordercze treningi, rygorystyczna dieta, a waga ani drgnie? Wiele osób ma problem ze schudnięciem. Obejrzyj film i dowiedz się, co może być tego przyczyną.

Witam serdecznie!
Pani aktualne BMI (wskaźnik masy ciała) mieści się w normie- nie ma Pani ani niedowagi, ani nadwagi. Spadek masy ciała powyżej 6 kg może prowadzić do niedowagi. Może warto zastanowić się nad mniejszym ubytkiem masy ciała? Zachęcam do systematycznej aktywności fizycznej- dalsze ćwiczenia w domu, spacery, basen, fitness. Ograniczenie słodyczy, słodzonych napojów, tłustych potraw, dań typu fast-food powinno przynieść efekty. Istotne są również regularne posiłki (najlepiej 4-6 posiłków w odstępach nie dłużej niż 4 godziny). Proszę pamiętać o śniadaniu i ostatnim lekkim posiłku maksymalnie 2 godziny przed snem.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0

Witam. BMI Pani jest w normie,więc nie widzę potrzeby odchudzania, proponuję mniejszy ubytek ciała.Najlepiej jest ograniczyć słodycze,tłuste potrawy, jeść 5-6 posiłków.Pamiętać o śniadaniu i kolacji od 2-3 godz. od snu. Jeść więcej owoców i warzyw oraz o ćwiczeniach.Pozdrawiam

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy