Jak mogę schudnąć bez efektu jojo?

Witam, mam 15 lat, 166 cm wzrostu i ważę 60 kg. Stosowałam mnóstwo różnych diet. Ostatnio gdy jadłam 3 posiłki dziennie przez miesiąc, odrzucając fast foody, słodycze i wszystkie produkty mączne schudłam 7 kg, ale już po 30 dniach miałam dość i ciągnie mnie strasznie do jedzenia (efekt jojo - 8kg+ przez 4 dni). Przykładowo dzisiaj zjadłam - rano jogurt, do południa 2 miski kulek z mlekiem, troche pierogów, 7 kanapek z pasztetem i serkiem, gruszka, 2 serki homogenizowane. Nie wiem co mam robić, zaczęłam ćwiczyć 6W (piąty dzień teraz), piję dużo wody dziennie, ćwiczę 3 razy w tygodniu taniec. Proszę o pomoc. Chciałabym schudnąć do 52 kg byleby na stałe.

Witam,

Twoja masa ciała jest prawidłowa. Nie powinnaś się odchudzać, bo mogłoby to zaszkodzić Twojemu organizmowi, wpłynąć na zaburzenie rozwoju i wzrostu. Możesz natomiast zadbać o swój styl życia, oznacza to wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i regularną aktywność fizyczną.

Kluczem do redukcji i utrzymania prawidłowej masy ciała jest regularne spożywanie posiłków. Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe. Powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się stosować.

Równie ważna jest aktywność fizyczna, dlatego już od dziś zacznij ćwiczyć minimum 30 minut dziennie. Pomogą Ci w tym artykuły i ćwiczenia ze strony http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Dodatkowo powinnaś wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe: ćwiczyć na w-fie, chodzić na częste spacery, jeździć na rowerze, czy pływać. Ćwiczenia te rozwijają wszystkie partie ciała i zwiększają kondycję oraz wydolność.

Pozdrawiam.