Jak schudnąć szybko i efektywnie?

Cześć, mam na imię Madzia i mam 14 lat. Ważę około 53 kilo... i mam 162 cm...! Chciałabym jak najszybciej schudnąć... Jak mogę to zrobić...!? Mój problem polega na tym, że czasami mogę nie jeść cały dzień... i nic mi nie dolega... ale czasami mam takie napady, że jem i jem...! W szczególności wieczorkiem mi się to zdarza...! Od czasu do czasu biegam w wolnych chwilach... ale ostatnio nie mam czasu na to... Jakie mogę wykonywać ćwiczenia... żeby szybko osiągnąć widoczne rezultaty...? Z góry dziękuję!!

14 LAT ponad rok temu

Witam,

Na początku powinnaś wiedzieć, że Twoja masa ciała jest prawidłowa. Z pewnością jesteś szczupła i nie potrzebujesz się odchudzać. Musisz wiedzieć, że może to negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie oraz rozwój, zahamować miesiączkę oraz spowodować niedobory niekorzystne dla zdrowia.

Twoim podstawowym błędem jest nieregularne spożywanie posiłków - aby utrzymać prawidłową masę ciała, posiłki musimy spożywać codziennie o tej samej porze w równych odstępach czasu. Najlepiej 4-5 małych posiłków, co 2-3 godziny.

Prawidłowa dieta powinna dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz odpowiedniej ilości energii. Niekiedy wystarczy wyeliminować kilka produktów spożywczych oraz przestać popełniać błędy żywieniowe.

Powinnaś zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich się stosować. Znajdziesz je w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Równie ważna jest aktywność fizyczna, dlatego już od dziś zacznij ćwiczyć minimum 30 minut dziennie. Pomogą Ci w tym artykuły i ćwiczenia ze strony www.abccwiczenia.pl

Dodatkowo powinnaś wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe: ćwiczyć na WF-ie, chodzić na częste spacery, jeździć na rowerze czy pływać. Ćwiczenia te rozwijają wszystkie partie ciała i zwiększają kondycję oraz wydolność.

Pozdrawiam.