Jak doprowadzić ciało do porządku?

Witam, mam 15 lat, 163 cm wzrostu i ważę 70 kilogramów, nie uważam siebie za mega grubą, lecz nie należę do osób zgrabnych. Bardzo chciałabym nie tyle schudnąć, co wyrzeźbić ciało. Pilnie proszę o pomoc!

15 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoja masa ciała nie wskazuje na nadwagę, dlatego jak najszybciej warto zmienić również swoje nawyki żywieniowe. Sama aktywność fizyczna nie poparta zdrowym żywieniem nie da efektów. Dlatego na początku należy zapoznać się z zaleceniami żywieniowymi i zacząć się do nich stosować.

Pamiętaj, że jesteś w wieku dojrzewania, cały czas rośniesz i się rozwijasz, ale nie możesz dopuścić do skrajnej nadwagi czy otyłości, ponieważ nie tylko wpłynie to na Twoją sylwetkę, ale i samoocenę oraz pogorszenie zdrowia (często bardzo poważne).

Równie ważna jest aktywność fizyczna, dlatego już od dziś zacznij ćwiczyć minimum 30 minut dziennie. Dodatkowo powinnaś wykonywać ćwiczenia ogólnorozwojowe: ćwiczyć na wf-ie, chodzić na częste spacery, jeździć na rowerze, czy pływać. Ćwiczenia te rozwijają wszystkie partie ciała i zwiększają kondycję oraz wydolność.

Pozdrawiam