Jak mogę trochę schudnąć z brzucha?

Witam, jestem dziewczyną, mam 16 lat. Chciałabym zrzucić parę kilogramów, ponieważ nie czuję się dobrze ze swoim ciałem. Mój wzrost to 157,5 cm, natomiast waga 54,10 kg. Głównie chciałabym schudnąć z brzucha. Dwa razy w tygodniu mam wf, na jednym wf-ie mam basen. Nie mam większej aktywności fizycznej. Nie choruję na choroby przewlekłe.

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest prawidłowa i mieści się w zakresie normy, więc odchudzanie nie jest Ci potrzebne. Dlatego nie powinnaś odchudzać się za pomocą restrykcyjnych diet, ponieważ ograniczanie ilości składników odżywczych w tym wieku może niekorzystnie odbić się na zdrowiu.

Myślę, że w Twoim przypadku korzystne byłoby zwiększenie aktywności fizycznej, zwłaszcza, że chcesz wymodelować brzuch. Polecane są ćwiczenia ukierunkowane na mięśnie brzucha połączone z aktywnością aerobową: bieganiem, jazdą na rowerze, skakanką, aerobikiem. Zapisz się na zajęcia fitness, które kładą nacisk na spalanie tłuszczu oraz mięśnie brzucha. Taka regularna aktywność fizyczna poprawi Twoją sylwetkę, a co ważniejsze samopoczucie i pomoże Ci zaakceptować Twoje ciało.

Pozdrawiam