Czy moja waga jest odpowiednia? Jakie ćwiczenia odchudzające są najlepsze?

Witam. Mam 14 lat i bardzo chciałabym trochę schudnąć. Ważę 55,5 kg i mam około 160 cm wzrostu. Najgorsze jest to, że mam strasznie odstający brzuszek i trochę grube nogi. Jakie ćwiczenia pomogą, żeby szybko stracić trochę tłuszczyku z tych partii ciała. Bardzo proszę o szybką odpowiedź i z góry dziękuję :)

14 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Twoja masa ciała jest w normie, więc nie powinnaś się odchudzać. Świadczy o tym BMI, które wynosi 21,5 i odpowiada wartości 75 centyla (zakres normy). W okresie dorastania odchudzanie nie jest wskazane, powinnaś teraz zdrowo się odżywiać i być aktywna fizycznie, co zapewni Ci zdrowie, zgrabną sylwetkę i prawidłowy rozwój koścca.

Kształt nóg i brzucha możesz wymodelować dzięki połączeniu ćwiczeń ukierunkowanych na te partie ciała oraz wysiłkowi aerobowemu, takiemu jak: bieganie, jazda na rowerze, aerobik, skakanka itp. Od razu uprzedzam, że będzie to ciężka praca i na efekty trzeba poczekać.

Polecam lekturę, w której znajdziesz inne sposoby na zgrabne uda i brzuch:
jak szybko schudnąć z ud?
sposoby na płaski brzuch
ćwiczenia na talię

Pozdrawiam