Czy mam dobrą wagę? Pomocy

Mam 165cm i ważę 56kg. Wydaje mi się, że to za dużo. Uważam, ze mam grube nogi. Chciałabym koniecznie schudnąć. Dużo się ruszam mam codziennie wf i chodzę na siatkówkę 2 razy w tygodniu. Czy są jakieś ćwiczenia na nogi lub dieta.?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

odchudzanie nie jest Ci ani potrzebne, ani wskazane w tym wieku. Twoje BMI odpowiada około 50 centlowi na siatkach centylowych, zatem jest to wartość idealna.

Jeśli nie podobają Ci się Twoje nogi i chciałabyś zmienić ich wygląd, to polecam ćwiczenia. Dietą nie wymodelujesz ich kształtów. Jest wiele ćwiczeń na mięśnie nóg - przykładowe znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Polecam też fitness ukierunkowany na dolne partie ciała. tzw. ćwiczenia ABT, jeśli masz w pobliżu klub sportowy. Jazda na rowerze, marsze, pływanie, czy bieganie to również dobra metoda na zgrabne nogi.

Tutaj znajdziesz więcej porad:
http://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-zgrabne-nogi
http://abczdrowie.pl/jak-schudnac-z-ud-praktyczne-rady

Pozdrawiam