Czy moja waga jest prawidłowa? Mam 15 lat

Witam. Mam 15 lat. Mam 175 cm wzrostu i ważę 58 kg. Czy moja waga jest w normie? PS. Czy warto chudnąć? Bo chciałabym trochę poprawić wygląd moich ud :)
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Twoja masa ciała jest prawidłowa. Twoje BMI wynosi 18,9 i znajduje się w okolicy 25 centyla na siatkach centylowych, więc jesteś szczupłą osobą. Nie powinnaś się odchudzać, ponieważ jesteś w okresie dorastania, kiedy diety odchudzające nie są wskazane i mogą Ci tylko zaszkodzić.

Jeśli chcesz wyszczuplić uda, powinnaś wykonywać ćwiczenia kształtujące mięśnie nóg. Przykładowe znajdziesz na stronie www.abccwiczenia.pl. Polecane jest również pływanie, bieganie, jada na rowerze, gimnastyka fitness ukierunkowana na dolne partie ciała np. ABT.

Pozdrawiam