Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Uważam, że mam za duże biodra. Jak je odchudzić?

Dzień dobry, mam 17 lat, jestem dziewczyną, ważę 53 kg i mam 163 cm wzrostu. Czy moja waga jest prawidłowa? Również chciałabym zadać pytanie - jakie muszę stosować ćwiczenia, jeśli mam za duże biodra? Mam 90 cm w biodrach i wydaje mi się, że to jest bardzo dużo. Co mogłabym zrobić? I proszę powiedzieć mi, czy to jest rzeczywiście dużo jak na mój wiek i wagę.
KOBIETA, 17 LAT ponad rok temu

Ciemne alkohole wywołują gorszego kaca!

Prawdopodobnie każdy z nas tego doświadczył - syndrom dnia następnego. Czy wiesz, dlaczego tak cierpisz po suto zakrapianej imprezie? Być może powodem był rodzaj alkoholu.

Witam serdecznie,

Twoje BMI wynosi 19,9 i mieści się między 25 a 50 centylem na siatkach centylowych, co oznacza, że Twoja masa ciała jest prawdłowa. Ważniejszy od obwodu bioder jest obwód pasa, który nie powinien wynosić więcej niż 88 cm u kobiet oraz ich wzajemny stosunek, więc trudno to ocenić poprzez konsultację on-line. U kobiet szerokie biodra są efektem szerokiego ułożenia kości miednicy, co jest uwarunkowane genetycznie. W okresie dorastania ciało nabiera ,,kobiecych kształtów'', a w miejscu bioder zaczyna odkładać się dodatkowo tłuszcz. Jeśli obserwujesz u siebie nadmiar tkanki tłuszczowej w tych miejscach, możesz spróbować wyszczuplić biodra za pomocą ćwiczeń ukierunkowanych na dolne partie ciała (www.abccwiczenia.pl).  Polecane są także zajęcia fitnes ,,ABT''  oraz umiarkowany trening aerobowy (2-5 razy w tygodniu po 40-60 minut) np. jazda na rowerze, szybki marsz.

Pozdrawiam

Dietetyk, współautorka książki pt. „Leki i pożywienie – interakcje”.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy