Czy powinnam się odchudzać? Jaka dieta?

Mam 11 lat jestem dziewczyną i ważę 50 kilo. Mój wzrost to ok.157cm. Nie jem niezdrowych rzeczy i dziennie jestem w ruchu ok1.5 h. Mam grube uda i biodra. Chcę schudnąć!!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Masa ciała jak i wzrost znajdują się w normie, biorąc pod uwagę siatki centylowe dla dziewcząt polskich. Nie ma powodów do redukcji masy ciała.

Obwód ud i szerokość bioder (obwód w biodrach) mogą być modyfikowalne w pewnym stopniu poprzez odpowiednie ćwiczenia aerobowe ze szczególnym naciskiem na partie mięśniowe brzucha, bioder i ud. Wówczas oprócz treningu mięśniowego zostaną zmobilizowane ewentualne rezerwy tłuszczowe, w tym celu wskazane są ćwiczenia z duża wielokrotnością powtórzeń i z małym obciążeniem. Jednakże należy liczyć się też z tym, że obwód bioder jak i sylwetka mogą być uwarunkowane konstytucjonalnie i ich zmiana może być bardzo trudna.
Proponuję zadbać o odpowiednie ćwiczenia dla wybranych partii mięśni.