Czy powinnam się odchudzać? Mam 15 lat

Mam 15 lat, 175 cm wzrostu, ważę 63 kg, a moje wymiary to 93-67-90. Czy powinnam się odchudzać?
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Twoja masa ciała znajduje się w granicach normy, a wzrost znajduje się na granicy szerokiej normy.
Biorąc pod uwagę BMI i siatki centylowe nie ma konieczności redukcji masy ciała w Twoim przypadku.
Być może takie parametry wzrostu i masy ciała uwarunkowane są budową konstytucjonalną i nie ma powodów do obaw.