Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ile powinienem ważyć? Mam 14 lat

Witam, mam 14 lat (w kwietniu będzie 15) i chciałbym się dowiedzieć jaka waga była by prawidłowa do mojego wzrostu. Mam 177cm wzrostu i ważę 75kg. Za dużo?
14 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Twoja masa ciała jak i wzrost znajdują się przy górnej granicy normy należnej do wieku, biorąc pod uwagę siatki centylowe dla chłopców polskich.
Wydaje się, że optymalna masa ciała dla Twojego wzrostu powinna mieścić się między 70-75 kg, jednakże nie ma powodów do redukcji masy ciała.
Warto utrzymywać regularną aerobową aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego, proponuję bieganie, jazdę na rowerze czy sporty zespołowe.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy