Ile powinienem ważyć? Mam 14 lat

Witam, mam 14 lat (w kwietniu będzie 15) i chciałbym się dowiedzieć jaka waga była by prawidłowa do mojego wzrostu. Mam 177cm wzrostu i ważę 75kg. Za dużo?
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Twoja masa ciała jak i wzrost znajdują się przy górnej granicy normy należnej do wieku, biorąc pod uwagę siatki centylowe dla chłopców polskich.
Wydaje się, że optymalna masa ciała dla Twojego wzrostu powinna mieścić się między 70-75 kg, jednakże nie ma powodów do redukcji masy ciała.
Warto utrzymywać regularną aerobową aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego, proponuję bieganie, jazdę na rowerze czy sporty zespołowe.