Ile powinnam ważyć, mam 11 lat

Mam 11 lat ważę 62 kg mierze 162 cm. Ile powinnam ważyć? Nie mogę schudnąć jeżdżę konno 7 dni w tygodniu po kilka godz. Ile powinnam ważyć?
11 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Wskazana masa ciała znajduje się powyżej normy wieku, a wysokość ciała znajduje się na granicy normy, biorąc pod uwagę siatki centylowe. W związku tym masa ciała powinna być ok 5-10 kg niższa, aby była fizjologiczna. Oczywiście opisane parametry mogą być uwarunkowane konstytucją osobniczą i mogą być trudne do modyfikacji.

W celu redukcji masy ciała warto stosować dietę opartą na zasadach zdrowego żywienia oraz utrzymywać regularną aerobową aktywność fizyczną poza obowiązkowymi zajęciami wychowania fizycznego.
Jazda konna nie jest typową aerobową aktywnością fizyczną, lepsze mogą być tu: bieganie, jazda na rowerze, aerobik i gry zespołowe.