Chcę schudnąć mam 13 lat

Witam ;) Mam 13 lat ważę ok. 67 kg przy wzroście ok156/155 cm. Jestem dziewczyną nie za bardzo lubię biegać i ćwiczyć. Wcześniej nie podejmowałam prób odchudzania się. Proszę o pomoc . Bardzo chciałabym schudnąć ponieważ czuję się niekomfortowo i czuję się skrępowana w towarzystwie szczupłych dziewczyn... ;( POMOCY !!!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Twoja masa ciała znajduje się na granicy normy dla wieku biorąc pod uwagę siatki centylowe. Optymalna masa ciała powinna wynosić ok 40-50 kg. Do takiej należy systematycznie dążyć poprzez odpowiednie odżywianie oparte na zasadach zdrowego żywienia oraz regularną aerobową aktywność fizyczną.

W diecie należy wyeliminować cukry proste (słodycze, desery, owoce) oraz zmniejszyć ilość węglowodanów złożonych. Jednakże należy dbać o spożywanie warzyw i mięsa, aby zapewnić odpowiedni dowóz witamin i mikroelementów.

Redukcja masy ciała wymaga także regularnej aerobowej aktywności fizycznej np bieganie, jazda na rowerze czy gry zespołowe.

Odchudzanie może nie być przyjemne, ale nadwaga może w przyszłości się zwiększyć i doprowadzić do szkodliwych skutków.