Jak mam schudnąć? Mam 45 lat

Witam! Jestem 45 letnią kobietą. Ważę ok.90kg i prowadzę siedzący tryb życia.. Podejmowałam wcześniej próby odchudzające, stosując dietę kopenhaską.. Pomogło mi ona bo schudłam ok 7 kg lecz wszystko potem wróciło do "normy".. Od jakichś 2 lat jestem po zabiegu wycięcia tarczycy i do dzisiaj codziennie stosuje leki hormonalne.. Proszę o pomoc!!
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Niestety nie podała Pani wzrostu, wobec tego nie jest możliwe określenie wskaźnika BMI, który jest obiektywnym wykładnikiem masy należnej do wzrostu.
Proponuję zapoznać się ze znaczeniem i obliczaniem tego wskaźnika w naszym serwisie.
Dążąc do redukcji masy ciała konieczne jest konsekwentne postępowanie i przestrzeganie pewnych zasad. W większości przypadków wystarcza odpowiednie żywienie oraz zmiana stylu życia.

Należy dążyć do eliminacji w diecie węglowodanów prostych (słodycze, desery, owoce) oraz redukcji węglowodanów złożonych (pieczywo, ziemniaki).
Oprócz diety opartej na zasadach zdrowego żywienia wskazane jest utrzymywanie regularnej aerobowej aktywności fizycznej np bieganie, aerobik, jazda na rowerze oraz gry zespołowe.

Aby całe postępowanie miało sens należy ocenić takżę funkcję tarczycy, gdyż niedoczynność może powodować zwiększanie masy ciała i ogólnie spowalnia metabolizm tkankowy.