Czy ważę dużo? Ćwiczę regularnie

Witam! Mam 13 lat (rocznikowo 14). Ważę 48 kilo przy wzroście 154 cm. Jestem 'przy kości' i chciałabym schudnąć. Ćwiczę regularnie od ok. 4 miesięcy ale jednak nie widzę rezultatów ;( . Chciałabym schudnąć jeszcze około 3 kg. Proszę o poradę jak to zrobić. Pozdrawiam i dziękuje z góry za poradę.
13 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Twoja masa ciała jak i wzrost znajdują się w normie wieku i nie ma powodów do redukcji masy ciała. Zawsze najlepiej kontrolować swoją masę ciała do obiektywnego wskaźnika czyli BMI, u dzieci lepszym wykładnikiem są siatki centylowe, które wskazują należne parametry do wieku.

Aby utrzymać odpowiednią sylwetkę ważne są nie tylko ćwiczenia stacjonarne, ale także regularny wysiłek aerobowy np bieganie, jazda na rowerze czy sporty zespołowe.

W wieku rozwojowym nie należy stosować ograniczających diet, ale możliwe jest eliminowanie z diety cukrów prostych (słodycze, desery, cukier).