Czy ważę bardzo dużo jak na swój wiek?

Mam prawie 13 lat ważę 59 kilo przy wzroście 159 cm . Raz w tygodniu chodzę na basen.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych, które pozwalają obiektywnie ocenić rozwój dzieci i młodzieży twoja masa ciała oraz wzrost są w szeroko pojętej normie dla podanego wieku. Wartość centylowa masy ciała jest wyższa od wartości wzrostu.

Oznacza to dysproporcję pomiędzy tymi parametrami. Samodzielne odchudzanie w wieku dojrzewania jest przeciwwskazane ze względu na procesy rozwojowe zachodzące w organizmie. Powinnaś, po rozmowie z rodzicami, umówić się na wizytę do lekarza, który po ocenie rozwoju, w razie potrzeby zleci odpowiednie działanie.