Prawidłowa waga przy wzroście 159 cm w wieku 12 lat

Mam 12 lat wzrost 159 oraz ważę 49 kilo. Ile powinnam ważyć ? Ciągle mam wrażenie że jestem za gruba ale wszyscy mi mówią że nie. Niewiem co mam robić
12 LAT ponad rok temu

Witam, Jesteś w wieku dojrzewania, co oznacza, że Twoja sylwetka cały czas się zmienia, a co za tym idzie również masa ciała i wzrost. Wg siatek centylowych (stosowanych u osób do 18 roku życia) Twoja masa ciała jest między 50 a 75 centylem - co oznacza normę. Jednym słowem nie musisz się martwić.
Pozdrawiam.