Zapytaj lekarza

1 , 0 3 2 , 0 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Codzienne ćwiczenia i jazda konna a odchudzanie

Mam 12 lat, jestem dziewczynką i ważę 54 kg przy wzroście 158, a odżywiam się zdrowo. Moje koleżanki odżywiają się nie zdrowo i jedzą słodycze(ja nie jem słodyczy), a przy tym wzroście ważą o wiele mniej. Jak schudnąć?Jeżdżę konno od dłuższego czasu i codziennie ćwiczę przez ok.1 godzinę roźciąganie, bieganie itp. Jem 5 razy dziennie
KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Czekoladowy mit

Wzrost poziomu cukru we krwi utrudnia walkę z trądzikiem. Najczęściej intensyfikuje objawy. Czy jednak zjedzenie kilku kostek czekolady wpłynie negatywnie na leczenie trądziku?

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam
Twoja masa ciała znajduje się w normie. Możliwe jednak, że naturalna budowa ciała wykazuje tendencje do nagromadzenia tkanki tłuszczowej w niektórych partiach.
Jeśli tak jest, zalecałabym włączenie ćwiczeń wzmacniających mięśnie w tych miejscach (pomoże to w redukcji tkanki tłuszczowej)
Przedstawione nawyki żywieniowe są prawidłowe, jak również deklarowana aktywność.

0

Witam, Jesteś w wieku dojrzewania, co oznacza, że Twoja sylwetka cały czas się zmienia, a co za tym idzie również masa ciała i wzrost. Zastanów się czy w ostatnim czasie mocno nie podskoczyłaś w górę z wagą, a wzrost tylko nieznacznie się zwiększył? Wg siatek centylowych (stosowanych u osób do 18 roku życia) Twoja masa ciała jest między 50 a 75 centylem - co oznacza górną granicę normy. Jednym słowem nie musisz się martwić, jeśli tylko czujesz się dobrze i stan Twojego zdrowia również jest prawidłowy. Warto jednak zadbać o prawidłowe odżywianie – być może popełniasz błędy z których nie zdajesz sobie sprawy. Spróbuj je przeanalizować http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy