Masywne uda, duże biodra i brzuch a możliwość zastosowania diety na zrzucenie zbędnych kilogramów

Mam 14 lat 174 wzrostu i ponad 70 kilogramów wagi. Mam grube masywne uda, duże biodra i brzuch. Chciałabym poradzić się jaką dietę mogłabym zastosować żeby zrzucić zbędne kilogramy.
14 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Twoja masa ciała znajduje się w normie. Nagromadzenie tkanki tłuszczowej w wymienionych partiach może wynikać z naturalnej budowy ciała, ale również z niewłaściwego stylu życia - nieprawidłowej diety i zbyt niskiej aktywności fizycznej. Proponuję spożywać posiłki 5 razy dziennie, w mniejszej ilości, średnio co 4 godziny. W ten sposób organizm reguluje metabolizm i nie magazynuje składników "na zapas", co zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej
Istotny aspekt stanowi też urozmaicenie diety - jadłospis powinien składać się z produktów zbożowych (najlepiej pełnoziarnistych, które zawierają wiele cennych składników mineralnych oraz duże ilości błonnika), białka zwierzęcego (ryby, chude mięso, jaja, produkty mleczne) i tłuszczu bogatego w nienasycone kwasy tłuszczowe (olej rzepakowy, słonecznikowy, sojowy, oliwa z oliwek- dodawane na surowo do dań i sałatek), a także ze świeżych warzyw i owoców.
Dobrym sposobem w zakresie aktywności fizycznej są ćwiczenia modelujące poszczególne partie ciała, wykonywane w sposób regularny - najlepiej codziennie.

Witam. Wg siatek centylowych Twoja masa ciała świadczy o nadwadze. Powinnaś jak najszybciej zmienić nieco swój sposób żywienia i styl życia. Jako taka dieta odchudzająca niekoniecznie jest dla Ciebie wskazana (chyba że taka ułożona specjalnie dla Ciebie przez dietetyka). Przeczytaj http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania – postaraj się zastosować do powyższych zaleceń, a kilogramy powinny same zacząć spadać.
Pamiętaj także o regularnych ćwiczeniach – co najmniej 3 razy w tygodniu po około 40 minut. Znacznie przyspieszą metabolizm i pomogą w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Jeśli chodzi o wybór ćwiczeń, tutaj powinnaś przede wszystkim postawić na to co lubisz robić – nie ma sensu, żebyś katowała się bieganiem, jeśli tego nie znosisz. Pozdrawiam.