Czy możliwe jest to, żebym schudła 10 kilogramów?

Witam ! Mam 17 lat, mam 164cm wzrostu i ważę 65kg. Tłuszcz osadza mi sie na udach , buzi oraz na brzuchu i powstają tak zwane.boczki . Chciałabym ważyć około 55kg, czy jest taka możliwość ? Bardzo proszę o pomoc !
17 LAT ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Nadmierne odkładanie się tkanki tłuszczowej może być efektem nieprawidłowego stylu życia, a więc zbyt niskiej aktywności fizycznej i nieprawidłowej diety.
W kwestii aktywności dobrze byłoby ćwiczyć ok. 30 min dziennie.
Dla uregulowania metabolizmu ważne jest też spożywanie posiłków często, ale w mniejszej objętości - najlepiej 5.
Ponadto należy unikać słodyczy, słodzonych napojów, słonych przekąsek, tłustych produktów i potraw.
Wybierać należy natomiast pełnoziarniste produkty zbożowe, chude mięso i ryby, warzywa i owoce i produkty mleczne.

Witam, Jak najbardziej możesz stracić zbędne kilogramy, jednak powinnaś wiedzieć, że jesteś w wieku dojrzewania i cały czas rośniesz – Twój wzrost i budowa ciała się nieustannie zmieniają. Dlatego uważam, że jako taka dieta odchudzająca nie jest Ci potrzebna, ale warto abyś zaczęła odżywiać się zdrowo i prawidłowo – nie ograniczać kalorii, a wprowadzić nowe zasady do swojego sposobu żywienia. . Przeczytaj http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania Pamiętaj także o regularnych ćwiczeniach – co najmniej 3 razy w tygodniu po około 40 minut. Znacznie przyspieszą metabolizm i pomogą w utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Pozdrawiam.

Witam,
Do odchudza należy podejść mądrze i z głową. Musi Pani wiedzieć, że jest to proces długotrwały. Prawidłowe tempo utraty masy ciała wynosi od 0,5-1 kg na tydzień, nie więcej. W Pani przypadku nie zalecam diet bardzo niskokalorycznych (1000-1200 kcal), a jedynie modyfikację nawyków żywieniowych: spożywanie 5 małych objętościowo posiłków w regularnych odstępach czasu (co 3-4 godziny), wprowadzenie do diety ok 500 g warzyw dziennie (najlepiej w postaci surowej) i 200-300 g owoców, zamianę jasnego pieczywa na żytnie razowe bądź graham, spożywanie chudych produktów nabiałowych do 2% tłuszczu i chudego mięsa (indyk, kurczak, tuszka z królika). Należy unikać słodyczy, dań typu fast food, potraw smażonych, tłustych, ciężkostrawnych, ostro przyprawionych. Proszę pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu (zalecane 1,5-2 l płynów najlepiej w postaci wody mineralnej). Pomocna w odchudzaniu będzie też regularna aktywność fizyczna - 1h dziennie ruchu dziennie dla młode osoby jest optymalna.