Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego przytyłam, mimo aktywności fizycznej?

Witam, od 4 miesięcy ćwiczę z Ewą Chodakowską minimum 3 razy w tygodniu. Przed rozpoczęciem ćwiczeń ważyłam 69-70 kg przy wzroście 175 cm i wieku 18 lat. Przez pierwszy miesiąc centymetry bardzo ładnie spadały, teraz się to zatrzymało a waga wzrosła do 74 kg. Nie stosuję diety, lecz w miarę zdrowe odżywianie. Dlaczego przybrałam na wadze? Co robię nie tak ? Co zrobić by zrzucić jakieś 5-7 kg ?
KOBIETA ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam Na wielkość masy ciała składa się nie tylko tkanka tłuszczowa, ale również zawartość wody w organizmie, masa tkanki kostnej i tkanki mięśniowej. Sama masa ciała nie jest więc dobrym miernikiem skuteczności odchudzania. Przy regularnej aktywności fizycznej obserwuje się często stabilizację masy, czy nawet jej wzrost,jest to jednak pozytywny efekt - początkowy spadek masy ciała wiązał się z redukcją tkanki tłuszczowej. Aktualny wzrost ma natomiast prawdopodobnie związek ze zwiększaniem masy tkanki mięśniowej. Nie ma więc powodów do obaw. Jeśli natomiast obserwuje Pani wzrost masy ciała w postaci nagromadzonej w niektórych partiach tkanki tłuszczowej, warto przeanalizować codzienny jadłospis.

0

Podczas intensywnych ćwiczeń tracimy nie tylko centymetry w pasie i tkankę tłuszczową, ale również budujemy masę mięśniową (to bardzo dobrze – bowiem przyspiesza ona metabolizm!). Mięśnie ważą więcej od tłuszczu, dlatego po jakimś czasie waga może nie tylko się zatrzymać, ale również nieco wzrosnąć, jeśli tylko centymetry w pasie nie rosną wszystko jest w porządku. Jeśli masz wątpliwości czy do tego prawidłowo się odżywiasz zapoznaj się z informacjami zawartymi w artykułach http://abcodchudzanie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://abcodchudzanie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/podstawowe-zasady-zdrowego-odchudzania http://abcodchudzanie.pl/jak-schudnac-skutecznie
Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy