Jak zrzucić 10 kg?

Ważę 78 kg przy 1,77 cm wzrostu. Gram w piłkę i codziennie się ruszam , nie stosuje żadnych diet. W mojej rodzinie nie występuje otyłość, proszę o pomoc.
ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim jesteś bardzo aktywny fizycznie, dlatego do określenia masy ciała wskaźnik BMI nie będzie miarodajny. Należy pamiętać, że masa mięśniowa jest cięższa od tkanki tłuszczowej. Jeśli chcesz sprawdzić czy faktycznie masz nadwagę radzę udać się do dietetyka, który wykona pomiar składu ciała, co dokładnie stwierdzi zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej.

Jeśli chodzi o odżywianie być może popełniasz podstawowe błędy żywieniowe, które nie pozwalają na utratę masy ciała. Dlatego zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia i samemu przeanalizuj swój sposób odżywiania http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.