Jak schudnąć 10 kg w najkrótszym czasie?

Mam 13 lat, gram w klubie i chodzę do klasy sportowej. Mam bardzo dużo wf-u, 10 godzin w tygodniu, do tego jeszcze dochodzi mi 6 godzin treningów w tygodniu. Razem wychodzi 16 godzin, jest to bardzo dużo, ale i tak nie mogę schudnąć. Mam 170 cm i ważę 69 kg. Bardzo chciałbym te 10 kg schudnąć, ponieważ mógłbym łatwiej biegać i tak bym się nie męczył. Mam strasznie grube uda, a nie wiem dlaczego, ponieważ bardzo dużo biegam. Chciałbym mieć chudsze uda. Bardzo proszę o pomoc!

13 LAT ponad rok temu

Witam,

być może Twoja masa ciała świadczy o dużej ilości tkanki mięśniowej, a nie tłuszczowej. Dlatego warto wybrać się do dietetyka i wykonać pomiar składu ciała (% tkanki tłuszczowej, mięśniowej i wody), aby sprawdzić czy faktycznie masz za dużo tkanki tłuszczowej czy też nie.

Z drugiej strony osoby aktywne fizycznie mają zwiększone potrzeby energetyczne, przez co nie zwracają uwagi na jakość oraz ilość posiłków, ale jedzą wszystko na co maja ochotę. To jest duży błąd, ponieważ mimo aktywności fizycznej zbyt duże ilości energii odkładają się w postaci tkanki tłuszczowej. Dlatego warto zapoznać się ze zdrowymi nawykami żywieniowymi i do nich zacząć się stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam