Prawidłowa waga dla 13-latki, która uprawia sport

Mam 13 lat, ważę 60 kg przy 171 cm wzrostu. Od kilku lat chodzę na kick-boxing, ponadto w okresie wakacji jeżdżę na kolonie sportowe, biegam po osiedlu i mam celujący z wf-u. Czy to prawidłowa waga?
13 LAT ponad rok temu

Witam, Twoja masa ciała wskazuje na nadwagę. Jesteś aktywna fizycznie, dlatego ilość kilogramów na wadze może nie odzwierciedlać faktycznej ilości tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie. Masa mięśniowa może bowiem ważyć nawet 2 razy więcej od tkanki tłuszczowej, dlatego u osób aktywnych fizycznie znacznie lepiej sprawdza się pomiar składu ciała – zawartość tkanki tłuszczowej, wody i masy mięśniowej w organizmie. Pomiar ten można wykonać u dietetyka, niekiedy także w aptekach czy klubach fitness. Pozdrawiam.