Prawidłowa waga dla 14-latki o wzroście 164 cm

Witam ! Chciałabym się dowiedzieć ile powinna wynosić prawidłowa waga dla 14 latki . Moja córka ma 164 cm wzrostu oraz waży 57 kg . Raczej zdrowo się odżywia i ćwiczy 2 razy tygodniowo. Czy ta waga jest prawidłowa ?

Witam serdecznie,

Współczynnik BMI(współczynnik prawidłowej masy ciała)
córki wynosi 21,2 co wskazuje na wagę prawidłową, zdrową

Współczynnik ten jest wynikiem szacunkowym,
ale moim zdaniem nie ma powodu do niepokoju.

Jeżeli córka chciałaby skorzystać z dokładniejszych pomiarów
a mianowicie:

*zawartość tkanki tłuszczowej
*ilość zgromadzonej wody metabolicznej,
*nawodnienie organizmu
*masa kostna
*masa mięśniowa
*czynna i bierna przemiana materii

to zapraszam na konsultacje dietetyczną,
gdzie za pomocą specjalnej wagi wykonamy dane pomiary.

Czasem waga prawidłowa nie odzwierciedla ilości tkanki tłuszczowej, której może byc zbyt dużo tzw otyłość ukryta.

W razie dodatkowych pytań lub chęci pomiarów zapraszam na wizytę lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, według siatek centylowych, na podstawie których wylicza się prawidłową masę ciała dla dzieci i nastolatków Pani córka ma prawidłowa masę ciała. Gratulacje