Obliczenie prawidłowej wagi dla 28-latki

Czy moja waga jest odpowiednia ? Mam 176 cm i 80 kg. Czy to odpowiednia waga ?

Witam!
Nie mając innych danych, poza tymi, które Pani przekazała w poście mogę Pani masę ciała ocenić jedynie na podstawie wskaźnika BMI. Dla Pani masy ciała i wzrostu wskaźnik ten wynosi 25.8. Zwykło się przyjmować, że z prawidłową masą ciała mamy do czynienia w wypadku wartości wskaźnika od 19.5 do 24.9. Wskaźnik BMI dla Pani wynosi 25.8, a więc jest nieco za wysoki. Wskazuje on na występowanie lekkiej nadwagi.
Pozdrawiam
Dorota Barańska

Dzień dobry. Pani BMI wskazuje na nadwagę. Chciałam jeszcze podkreślić, że wskaźnika BMI nie wylicza się dla osób uprawiających sport oraz kobiet w ciąży.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam serdecznie,

Współczynnik który pozwala na oszacowanie wagi prawidłowej to BMI (liczony waga(kg) dzielona przez wzrost(m) podniesiony do kwadratu). U Pani BMI wynosi 25 czyli ma Pani nadwagę I stopnia.

Współczynnik BMI jest wynikiem szacunkowym i nie można brać go za wzorzec. zachęcam do odwiedzenia gabinetu dietetyka, który przy pomocy specjalnej wagi określi Pani parametry oraz wagę zdrową. Nalezy sprawdzić ilość tkanki tłuszcowej oraz wody metabolicznej zgromadzonej w organizmie. dopiero po takiej analizie można dokładnie stwierdzić czy powinna Pani przejść na dietę.

Zapraszam na konsultację
tel 506225670
Mgr Joanna Wasiluk